Centrum Sony Ericsson - forum SE K700i, darmowe loga, dzwonki na komórke, motywy, tapety, aplikacje i gry Java| Strony branżowe: tonershop.pl, tusze, folie do faksów

Centrum Sony Ericsson  Strona Główna

Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
przenoszenie numeru między sieciami
Autor Wiadomość
Kr0lik
User

Wysłany: 9 Grudzień 2010, 12:55   przenoszenie numeru między sieciami

Witam.
Mam pytanie odnośnie przenoszenia numeru. Mam upatrzony starter na Allegro (z Ery - Tak Tak). Podoba mi się numer i chcę go kupić, ale aby docelowo był w sieci Plus. Tylko że... No właśnie - numer będzie mi w Plusie potrzebny dopiero za ok rok (wtedy skończy się stara umowa z Orange). Chodzi mi jedynie o to, aby utrzymać ten numer "w obiegu" jak najmniejszym kosztem (wystarczająco Orange ze mnie zdziera). Myślałam nad opcją - aktywacja w Erze (i tu pierwsze pytanie - po aktywacji ile dostanę czasu na połączenia PRZYCHODZĄCE?). Poczekanie odpowiednio do czasu, aż będzie się kończył ten okres i przeniesienie numeru przykładowo do Orange (tu drugie pytanie - na ile przed końcem czasu, w jakim mam możliwość odbierania połączeń muszę zgłosić chęć przeniesienia numeru, żeby numer nie przepadł?) W kolejnej sieci odczekać znowu odpowiedni okres czasu (bo zakładam, ze po aktywacji numeru w tym przykładowym Orange dostanę też ileś czasu na odbieranie połączeń bez doładowywania tak, jakbym kupiła nowy starter u nich?) I tak, po kilkukrotnym przechodzeniu między sieciami docelowo dojść do Plusa w momencie, kiedy będę na to "gotowa". Tu szereg kolejnych pytań:
- czy mając nr na kartę mogę przenieść go do innej sieci też na kartę, czy tylko na mix/abonament?
- czy ponoszę jakieś inne koszty aktywacyjne poza kwotą startową?(która zakładam, ze jest do wykorzystania na połączenie itp)?
- czy przypadkiem operatorzy nie mają między sobą jakichś umów lojalnościowych uniemożliwiających przenoszenie numeru w jakimś czasie - np że muszę być przynajmniej pół roku w danej sieci, żeby móc przejść do innej?

Wiem, ze zadaję mnóstwo pytań, ale w dwóch salonach spotkałam się z jakimiś niekompetentnymi ludźmi, którzy nie umieli mi odpowiedzieć na część tych pytań - w jednym pan zagiął się na pytaniu ile dostanę czasu na połączenia przychodzące po samym aktywowaniu karty :/

Z góry dziękuję życzliwym ludziom za odpowiedzi
Pozdrawiam
Królik

Google 

Wysłany:    Reklama Google

Odpowiedz do tematu