Centrum Sony Ericsson - forum SE K700i, darmowe loga, dzwonki na komórke, motywy, tapety, aplikacje i gry Java| Strony branżowe: tonershop.pl, tusze, folie do faksów

Centrum Sony Ericsson  Strona Główna

Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Max Payne
Autor Wiadomość
+Rybandy
Uploader :)
Seryjny samobójca

Wysłany: 4 Kwiecień 2007, 22:00   Max Payne

Mam tą grę od tak dawna i jeszcze nie opisałem swoich odczuć, dziwne...

Dźwięk jest idealny. Do każdego poziomu unikalna muzyka w tle, do tego specjalna muzyka do scen walki z dużą liczbą wrogów itp. Także teksty mówione przez bohaterów są świetne. Jedynie Radosław Pazura nie wypadł najlepiej w roli Maxa.
Grafika jest średnia. Tekstury nie są wysokiej rozdzielczości, wzory na ścianach, drzwiach, dywanach... są bardzo małymi teksturami, często się powtarzają. Trzeba tu pochwalić wykonanie grafiki związanej z bronią czyli tekstury broni, kule, ogień z lufy...
Do sterowania nic nie mam, można w pełni skonfigurować.
Bardzo ciekawą cechą w Max Payne jest tzw. Bullet Time. Polega on na spowolnieniu czasu w otoczeniu Maxa. Payne może poruszać się z normalna prędkością ale jego wrogowie nie co daje Maxowi spora przewagę.
W grze jest dość sporo specyficznego humoru. Boss ruskiej mafii ma na tablicach rejesracyjnych swojego Merca napis VODKA, jeden z morderców nie widząc Maxa mówi do drugiego "żaden ze mnie zimnokrwisty zabójca, kocham żonę i syna...". Można tu też przytoczyć choćby przykład bandziora rozpaczającego po smutnym zakończeniu telenoweli którą oglądał ;].
Jednak wszystko w życiu musi być w równowadze, chwile radości i humoru równoważone są scenami smutku, złych wspomnień, koszmarów sennych czy choćby drastycznych scen (gość po złotym strzale, facet przebity kołkiem z napisem BUFFY itp.).
W grze nie brakuje również wątków erotycznych. Są plakaty z panienkami w bikini w hotelu, pamiętnik prostytutki, tekst "szczęscie okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela":" itd. O tym jak chronić dzieci przed demoralizacją powiem później.
Głowny watek gry:
Max przychodzi do domu i zastaje trzech zbirów, dwóch zabija mu córkę, jeden żonę. Wszyscy trzej są naćpani Valkirią. Max idzie na dworzec na spotkanie z informatorem, ten ginie i tu zaczyna się piekło. Max zostaje wkopany w zabójstwo i musi pracować pod przykrywką jako gangster żeby dostać się do Jack'a Lupino, dielera który handluje Valkirią.
Jak chronić dzieci?
W grze istnieje pewna granica któej dzieci nie powinny przekroczyć. Twórcy gry pomyśleli o wszystkim i stworzyli Parental Lock (blokadę rodzicielską). Gdy blokada jest włączona z gry usunięte są treści wulgarne, erotyczne i drastyczne. Wyłączenie blokady wymaga podania hasła wpisanego przy jej włączaniu.

Podczas gry zbieramy jakby kolejne kartki komiksu. Po ukończeniu gry możemy cofnąć komiks do początku i obejżeć całą grę w formie filmu, a raczej pokazu slajdów bo są to obrazki z ekstem w dymkach na których nic się nie rusza. Ten komiks także jest usunięty przy parental lock.

Dźwięk: 10/10
Grafika: 8/10
Grywalność: 9/10
Innowacja: 10/10

Google 

Wysłany:    Reklama Google

mkow10 
User

Wysłany: 9 Maj 2007, 00:17   

super gierka ;-)

b7ade
User

Wysłany: 10 Maj 2007, 17:01   

Witam naprawde extra gierka

adi007
User

Wysłany: 8 Lipiec 2007, 12:10   

Jedna z lepszych gierek w jakie gralem!

tari93
User

Wysłany: 1 Sierpień 2007, 21:17   

nic dodac nic ujac! ;-)

Tomsson
User

Wysłany: 7 Wrzesień 2007, 00:07   

no cyrkowa gierka polecam:)

kerech
User

Wysłany: 26 Wrzesień 2007, 12:50   

fajna gra

Delfin1977 
User

Wysłany: 20 Grudzień 2007, 23:29   

Giera super oby wiecej takich, pozdrawiam

fisher4477 
User
SE K770i

Wysłany: 25 Grudzień 2007, 21:51   

Gierka gites fajowska jeśli ktoś w nią nie grał to musi koniecznie zagrać :!: ;-) Bardzo polecam :grin:

U.T.F.G.

Piszę poprawnie po polsku

piotr1ch
User

Wysłany: 26 Grudzień 2007, 18:52   

Trzy razy przeszedłem. :razz:

skog
User

Wysłany: 27 Grudzień 2007, 23:25   

Nie przeszedłem całej bo mi czasu brakło, ale fajna gierka :)

mega
User

Wysłany: 1 Styczeń 2008, 18:50   

gdybym mial oceniac gre od 0-10 dalbym 8. Jest to fajna gra i polecam ja lecz calej jeszcze nie przeszlem :razz:

Czulno
User

Wysłany: 19 Styczeń 2008, 09:41   

Gra jest bardzo fajna...

robo112
User

Wysłany: 16 Luty 2008, 20:45   

gra jest niezła ja teraz pykam w Max Payne 2

tajlandia
User

Wysłany: 31 Marzec 2008, 22:10   

UWIELBIAM TĄ GRE