Centrum Sony Ericsson - forum SE K700i, darmowe loga, dzwonki na komórke, motywy, tapety, aplikacje i gry Java| Strony branżowe: tonershop.pl, tusze, folie do faksów

Centrum Sony Ericsson  Strona Główna

Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla
Autor Wiadomość
@Merolix
Administrator

Wysłany: 31 Marzec 2007, 10:09   S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla
producent: GSC Game World
wydawca: THQ Inc.
dystrybutor PL: CD Projekt
zobacz: pomoc techniczna dystrybutora
kategoria: gry akcji / FPP

Data Premiery:
Świat: marzec 2007
Polska: kwiecień 2007

tryb gry: single / multiplayer
tryb multiplayer: LAN / Internet
wymagania wiekowe: 16+

nośnik: 1 DVD | cena: 129,90 PLN
Rozsądne wymagania sprzętowe:
CPU AMD/Intel 2GHz, 1GB MB RAM, 128MB akcelerator 3D, Windows 98/ME/XP/2000 .

Trójwymiarowa gra akcji z elementami RPG stworzona przez zespół GCS Game World, znany przede wszystkim z Codename: Outbreak i serii Cossacks. W roku 2006, straszliwa katastrofa spowodowała eksplozję sarkofagu stworzonego wokół uszkodzonego reaktora elektrowni atomowej w Chernobylu. Pył radioaktywny został rozniesiony na wielkie tereny i przyniósł śmierć ludziom, zwierzętom i roślinom. Obszar w promieniu trzydziestu kilometrów wokół elektrowni został otoczony przez armię, a specjalna komisja nie potrafiła ustalić przyczyn katastrofy. Radioaktywna Strefa wciąż się poszerzała, a w jej wnętrzu zauważano coraz więcej anomalii naturalnych. Tajemnicza siła dosłownie rozdzierała organizmy żywe na pół lub powodowała nie gojące się rany. Nieliczne ekspedycje do wnętrza Strefy napotykały na zwierzęta-mutanty, które nie wyglądały jak naturalne skutki skażenia. Katastrofa, mutanty, anomalie i skażenie - wszystko razem wyglądało jak dokładnie zaplanowana konspiracja...

Długi czas upłynął, zanim pierwsze ekspedycje mogły wejść do Strefy na odległość większą niż kilka kilometrów bez narażania się na pewną śmierć. Pojawili się nieliczni śmiałkowie, zwani stalkerami, którzy wyruszali do Strefy, aby przynosić z niej pozostałe tam artefakty, dziwne rośliny i inne przedmioty. Liczne organizacje chętnie płacą za tego typu znaleziska. Gracz staje się jednym z owych stalkerów przeszukujących Strefę. Rozgrywka stanowi połączenie elementów przygodowych, taktycznych, cRPG oraz rzecz jasna akcji, co oznacza, że S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost nie należy traktować jako zwykłego shootera, w którym bezmyślnie przechodzimy poziom za poziomem. Tu w każdym zadaniu należy uważnie eksplorować dany teren, odnajdywać artefakty, eliminować przeciwników, którzy staną nam na drodze i zagrożą naszemu życiu oraz komunikować się i współdziałać z innymi stalkerami/NPC-tami.
Świat gry składający się na obszar Strefy o łącznej powierzchni 20 kilometrów kwadratowych.
W pełni trójwymiarowa grafika (silnik graficzny własnej produkcji X-Ray), wielkie tereny zewnętrzne i dokładnie dopracowane wnętrza. Dynamiczne zmieniające się warunki i mutacje w Strefie.
W sumie około 30 rodzajów broni, unikalne rodzaje broni - broń grawitacyjna, psychotropowa, telekineza, telepatia. Możliwość dokonywania modyfikacji broni.
Nieliniowa fabuła z kilkoma zakończeniami.
Oryginalne stworzenia o różnych zdolnościach - inteligencja stada, telepatia, telekineza.
Handel bronią, artefaktami i sprzętem.
Możliwość obsługi pojazdów i robotów.
Losowa generacja wydarzeń, zadań do wykonania, artefaktów itd.
Możliwość gry jedno i wieloosobowej w trybach: Deathmatch, CTF, Team Match, Cooperative.

Google 

Wysłany:    Reklama Google

symak
User

Wysłany: 18 Czerwiec 2007, 14:56   

bardzo mi się podoba

ZiomaL ReactivA 
User
SE 4ever <-.->

Wysłany: 21 Czerwiec 2007, 22:58   

Gra jest super, a przy okazji pozwolę sobie zapodać moją własną recenzję:

Cóż...tą gre różnie odbieramy/cie, lecz ja chciałem przedstawić wam ją w mój własny sposób. Nie łudźcie się w złych nadziejach po rozpoczęciu gry, wyjściu na świat i zobaczenie, że gra co jjest najwyżej średnia... tak wiem -NIGDY NIE POZNAWAJ SIę PO GRZE ZARAZ PO JEJ ROZPOCZęCIU- lecz w niektórych grach gdy je odpalę to przeszywa mnie taki dziwny dreszcz(zadowolenia, podniecenia i zauroczenia) w tej zaś widzę zdeczka zabugowaną gierke z trochę opóźnionym silnikiem graficznym i (niewiem jak wy o tym sądzicie) mega brzydką trawą :/. Lecz gdy już tak przejdziemy 1/4 gry i spotkamy się z pierwszą misją w podziemiach to radzę wam nie grajcie w nią o 21 przy zgaszonym świetle samemu.... Wyobraźcie sobie tylko bardzo dobrze odwzorowane kanały, PGR'owskie ściany i wrzaski nieszczęśników z daleka i odgłosy zamykającej się gdzieś tam daleko furtki. Muszę wam się przyznać, że nie wytrzymałem napięcia i na następny dzień poprosiłem (do bojowych zadań czeba kogoś z doświadczeniem brać) nikogo innego jak swoją mamę :P . Kupa tam, żr musiałem jej tłumaczyć wszystko jak się steruje gdyż szybko załapała jak się obsługuje dwulufuwkom i rozłupała mutanta (który wciąż wchodził mi do mózgu) raz dwa. Atutem gry może i jest bardzo dużo rodzajów broni, ale po dłuższym czasie grania nie możesz się połapać jaką w końcu wziąć broń i amunicję?

Grafika 6/8 (zależy gdzie xd)

Muzyka 7/8 (też zależy gdzie ;-) )

Grywalność 6+/8 (tutaj już tylko zależy w jakim dziś jesteś nastroju 8-) )

Tsubasa-pl 
User

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21 Lipiec 2007, 09:46   

Mi ta gra sie bardzo podobała ,ale ona sie bardzo szybko nudzi :sad:

radex3
User

Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 15:01   

jestem nowy na forum:D ale mniejsza w stalkera grałem i musze przyznac imponuje czasami w niektórych miejscach grafiką ale za szybko sie nudzi jak wypowiedz wyrzej

wwlodz
User

Wysłany: 17 Maj 2008, 12:30   

Ogółem, gra jest trudna nawet na najniższym poziomie trudności...Większość z was pewnie miała takie wrażenie...Ale po prostu mogę być kołkiem...

maniekzsk8
User

Wysłany: 4 Lipiec 2008, 14:30   

Gra moim zdaniem jest taka sobie tylko ze jak na te wymagania to grafika mnie niezadawala ;p Pozdro

extreme1
User

Wysłany: 6 Listopad 2008, 17:34   

fajna giera :)

Odpowiedz do tematu